SITSKA JOR GAO 助教 – ASSISTANT INSTRUCTOR

Our school is proud to announce that Sitska has recently been promoted to assistant instructor. Sitska has been an integral member of our martial arts community for many years, and we are thrilled to see her hard work and dedication pay off in this well-deserved promotion.

Sitska’s road into martial arts began at a young age. She underwent rigorous training and education to hone her skills, 

As a dedicated martial artist, Sitska has made significant contributions to our school over the years. She has served as a mentor to countless students, helping them to develop their skills and achieve their goals.

Assistant instructors play a crucial role in our school, providing valuable support and guidance to both students and head instructors. They help to ensure that classes run smoothly and efficiently. For students, assistant instructors can provide additional attention and feedback during training, helping them to progress more quickly and effectively.

Sitska’s promotion to assistant instructor is a testament to her hard work and dedication to martial arts. We are proud to have her as a member of our community, and we look forward to seeing all that she will accomplish in the years to come. With Sitska’s guidance and support, our students will continue to thrive, and our school will continue to grow and evolve. Congratulations once again, Sitska!

Onze school is trots om aan te kondigen dat Sitska onlangs is gepromoveerd tot assistant-instructor.

Sitska is al vele jaren  lid van onze school, en we zijn verheugd om te zien dat haar harde werk en toewijding worden beloond met deze welverdiende promotie.

Sitska begon al op jonge leeftijd in onze school. Ze onderging vele trainingsuren en opleiding om haar vaardigheden te perfectioneren.

Als toegewijde martial artist heeft Sitska in de loop der jaren aanzienlijke bijdragen geleverd aan onze school. Ze heeft gediend als voorbeeld voor ontelbare studenten, hen geholpen hun vaardigheden te ontwikkelen en hun doelen te bereiken.

Assistant-instructors spelen een cruciale rol in onze school door  waardevolle ondersteuning en begeleiding te bieden aan zowel studenten als lesgevers. Ze helpen ervoor te zorgen dat de lessen professioneel en efficiënt verlopen. Voor studenten kunnen assistant-instructors tijdens de lessen extra aandacht en feedback geven, waardoor ze sneller en effectiever vooruitgang kunnen boeken.

Sitska’s promotie tot assistant-instructor is een bewijs van haar harde werk en toewijding aan Wing Chun Kung Fu. We zijn trots om haar als lid van onze school te hebben en kijken ernaar uit om te zien wat ze in de komende jaren zal bereiken. Met Sitska’s begeleiding en ondersteuning zullen onze studenten blijven ontwikkelen en zal onze school blijven groeien en evolueren. Nogmaals gefeliciteerd, Sitska!

Recente Artikels

Chinees Nieuwjaar 2024: Reflectie en Vernieuwing

Chinees Nieuwjaar, een tijd van vernieuwing en vreugde, verwelkomt op 10 februari 2024 het Jaar van de Draak. Dit festival, diep geworteld in de Chinese cultuur, biedt een unieke kans om de verbinding tussen onze Wing Chun Kung Fu praktijk en de rijke geschiedenis van China te verkennen. Hoewel we

Lees meer »