Er is, naar jammer genoeg weerkerende gewoonte, weer enige ontevredenheid bij sommige leden die geen examen mogen doen.

De examens zijn er om een bepaald niveau te testen en om te zien hoe je presteert onder (lichte) druk.

Zhonggao oordeelt in alle eerlijkheid over wie wel en wie niet examen mag afleggen. Zij zijn daarvoor uiterst geschikt en bekwaam.Β Laat de mensen van Zhonggao hun werk doen zij doen dat zeer goed en met de nodige kennis, zonder enige twijfel zijn zij beter geplaatst om te oordelen dan dat je dat zelf bent.

Op mijn verzoek hebben zij dit keer nog iets strenger ge(be-)oordeeld. Ik weet dat er velen gemotiveerd worden door examens maar dat is niet de drijfveer waarom je een krijgskunst beoefent of zou het toch niet mogen zijn.

Kijk ook niet naar anderen en oordeel niet over hun capaciteiten, als zij wel examen mogen doen is daar een reden voor. Ik schreef (leende) vandaag nog een quote hierover op de website:

“je moet niet beter zijn dan iemand anders maar je moet beter zijn dan gisteren”.

De ene oefent meer, de andere heeft minder tijd er zijn altijd verschillen tussen de leden maar iedereen wordt objectief gelijk op de weegschaal gelegd laat daar geen twijfel over bestaan.

Een examen moet waarde hebben en enkel als je er echt klaar voor bent wordt je uitgekozen om examen te doen. Als je er nog niet klaar voor bent heeft het ook voor jou geen waarde. We houden er in de school ook niet van om leden te pushen om examen te doen, het komt wanneer het komt.

Ben je daar niet tevreden mee? Dat kan en dat is je goed recht uiteraard maar dan hoor je misschien niet thuis in onze school. Onrespectvol gedrag naar wie ook wordt niet getolereerd in onze school.

Voor iedereen is het belangrijk dat er respect is en dat er een positieve goede sfeer in de school heerst zodat het voor iedereen leuke en ontspannende lessen blijven.

Laat ons dit voor eens en voor altijd achter ons laten er zijn zoveel leukere manieren om te communiceren met elkaar.

Wij doen in ieder geval ons uiterste best om jullie de best mogelijke opleiding en begeleiding te geven zowel ikzelf, Sifu Ive, de leden van Zhonggao en alle coaches zijn er om daarbij te helpen. En daar ben ik hen zeer dankbaar voor en dat zullen we ook allemaal blijven doen.

De rest is aan jullie ….

 

12 antwoorden

  1. The color of Belt doesn’t mean anything,
    The meaning is in the journey…Keep the white belt mentality, you can learn from anyone, anywhere, anytime. Respect your efforts, respect yourself. Self- respect leads to self discipline. When you have BOTH firmly under your BELT, thats real knowledge. Iedereen kan een hogere graad krijgen/kopen, maar als het er op aan komt moet je het ook kunnen waar maken, niet? πŸ˜‰

  2. Ik kan me er volledig in vinden. Ik heb zelf de laatste tijd amper kunnen trainen en ik vind dat ik nog niet klaar ben voor wat voor examen of beoordeling of hoe je het ook noemt. Ik leer, train en oefen op mijn eigen tempo en ik ben er helemaal tevreden mee.

  3. Ik weet zelf wat ik in men leven van martial arts geleerd heb en ik weet wat ik kan wat wing chun betrefd daar kan ik nog niet over oordelen ….grts

  4. Helemaal mee eens. Beter eerst de basis goed kennen en daarvoor trainen dan te verdrinken in de oefeningen van een hogere gordel waar je niet aan toe bent. Dit geldt voor mij althans.

  5. Als je vind wat je zoekt in wat je doet ben je op je eigen reis naar zelfkennis.
    De kleur of graad waar je je in bevind is enkel een onderdeel van je reis niet je doel op zich. En buiten het ok van Zhonggao vind ik het persoonlijk belangrijker dat je dit innerlijk aanvoelt dat je op je eigen reisweg wandelt. Wanneer het moment dan is aangebroken om beoordeeld te worden door Zhonggao heb je volgens mij meer innerlijke rust en zelfzekerheid wat dan tot persoonlijk succes kan leiden.
    We hebben allemaal ons eigen reden waarom we gestart zijn met martial-arts. Vind je eigen reden terug en geniet van dat gevoel. De stres van prestatie moeten we aan de deur achterlaten.

  6. le Sifu Γ  raison l’important est de progresser du mieux que nous pouvons.
    de Sifu heeft gelijk die het invoert, is vooruit te gaan het best dan wij kunnen
    (excuus voor mijn slechte Nederlands πŸ™‚ )

  7. Ik ben er volledig mee akkoord, en als Zhonggao feedback geeft over waarom je geen examen mag afleggen, m.a.w. de punten waaraan je moet werken en dus extra aandacht aan moet besteden kun je doelgerichter trainen en zal je kans veel groter zijn dat je volgende keer wel examen mag afleggen.

  8. ….. vraagje…… wie is Zhonggao…. is hier meer uitleg over te vinden…… en misschien een foto?
    Ik ben wel mee met het feit dat deze persoon oordeelt over onze prestaties, maar meer weet ik hier niet over. πŸ™

    1. Greet,
      Zhonggao is de naam van het bestuur van de school πŸ™‚
      Het bestuur bestaat uit Sifu Ive, Dima, leo en Joey.

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *